Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Як з’являється зубний камінь та що потрібно, щоб його прибрати

Стоматологи регулярно акцентують увагу людей на необхідності ретельного контролю гігієни порожнини рота. Це передбачає чищення зубів, використання ополіскувача, флосу та іригатора. Правда потрібно пам’ятати про те, що навіть при дотриманні цих рекомендацій зубний камінь все одно утворюється. В рамках цього матеріалу ми розглянемо докладніше особливості формування зубного каменю, його вплив на здоров’я зубів, а також способи боротьби з ним.

Що таке зубний камінь

Залишки їжі та слини призводять до формування м’якого нальоту на зубах. Він легко видаляється за допомогою зубної щітки під час чищення зубів, але може залишатися у важкодоступних місцях. Згодом цей наліт твердіє та перетворюється на камінь. Його вже не можна буде видалити без звернення до відповідного фахівця.

Причини утворення зубного каменю

Головна причина формування каменів на зубах – погана гігієна ротової порожнини. Тут також можна виділити такі шкідливі фактори:

1) Шкідливі звички, наприклад куріння;

2) Неправильний раціон харчування. Сюди входить та незбалансоване харчування, й надмірне вживання солодощів.

3) Їжа та напої з барвниками;

4) Підвищене слиновиділення;

5) Часте вживання лікарських препаратів.

6) Вікові зміни в організмі.

Зазначимо, що якісна гігієна знижує можливість формування каменю на зубах, але не звільняє від нього на 100%.

Як виглядає зубний камінь

Зубний камінь – це неоднорідні відкладення білого, жовтого, інколи ж чорного кольору. Найчастіше вони формуються на внутрішній стороні зуба.

Як виявити зубний камінь

Найкращим способом виявити зубний камінь є регулярне відвідування стоматологічної клінік, де лікар під час оглядів зможе легко виявити ці відкладення, перш ніж вони стануть причиною формування інших захворювань. Зубний камінь можна діагностувати та самостійно, для цього достатньо скористатися дзеркальцем. Хоча варто пам’ятати про те, що в такому разі ви зможете виявити зубний камінь лише на видимій частині зуба.

Різновиди каменю на зубах

Найчастіше пацієнти думають, що камінь формується лише у видимих ​​частинах зубів, хоча насправді це далеко ще не так. Зубні камені класифікуються на дві великі категорії:

1) Надясеневий. Формується на шийці зуба в зоні ясен.

2) Підясеневий. Утворюється під яснами, і може виявити лише кваліфікований лікар.

Очевидно, що другий різновид каменю гірший, оскільки його складніше виявити, до того ж його набагато складніше прибрати.

Спершу може здатися, що зубний камінь повністю нешкідливий, проте він стає причиною появи неприємного запаху в роті, підвищеної чутливості та кровоточивості ясен, а також може призводити до розвитку карієсу, пародонтиту або підвищеної рухливості зубів. Очевидно, що карієс призводить до погіршення естетики посмішки.

Все це є досить вагомими причинами для того, щоб відвідати стоматолога, який видалить зубний камінь.

Що буде, якщо вчасно не видаляти камінь

Поступово збільшуватиметься кількість відкладень на зубах, водночас зростатиме кількість бактерій, які провокують різні захворювання. Більше того, посилюватиметься неприємний запах з рота.

Видалення зубного каменю

Для видалення зубного каменю без шкоди для здоров’я зубів слід записатися на професійне чищення до лікаря-стоматолога. Він проведе огляд та консультацію, за підсумками яких проведе необхідну процедуру.

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) займаються ультразвуковим чищенням зубів, а також полірують зуби спеціальними пастами. Саме ці методики вважаються найбільш ефективними та безпечними на сьогоднішній день. Чистка зубів абсолютно безболісна, займає близько години часу.

Як позбутися каменів на зубах у домашніх умовах

Відразу зазначимо, що це неможливо. Чищення зубів від каменю в домашніх умовах – поширена помилка, яку припускаються багато пацієнтів. Головна їх проблема полягає в тому, що вони є марною тратою часу, через яку стан зубів ще сильніше погіршиться. Наприклад, спроби використати спеціальні зубні пасти з великою кількістю абразивних елементів протягом тривалого часу призведуть до погіршення емалі. Так з’являється одразу дві проблеми із зубами замість однієї.

Як часто потрібно видаляти зубний камінь

Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки все залежить від особливостей способу життя пацієнта, його організму та харчування. Лікарі-стоматологи рекомендують проходити профілактичне чищення зубів кожні півроку, але деяким пацієнтам вона може бути потрібна навіть частіше. Щоб визначитися з конкретними термінами, потрібно відвідати стоматолога, який лікує, який допоможе знайти відповіді на всі ці питання.

Чи потрібно видаляти зубний камінь у дітей?

Однозначно так, причому як на молочних, та на постійних зубах. Варто зазначити, що зубний камінь зустрічається у дітей значно рідше, ніж у дорослих, але якщо не лікувати його, то у дітей може розвиватись стоматит, карієс чи інші хвороби. Особливості видалення зубного каменю в дитини визначаються лікарем.

Як назавжди позбутися зубного каменю?

На жаль, це неможливо, оскільки людина продовжує харчуватися, через що на її зубах формується м’який наліт, який згодом стає каменем.

Однак профілактика дозволяє мінімізувати можливість виникнення зубного каменю. Для цього лікарі клініки «Ортовін» рекомендують дотримуватись наступних правил:

1) Використовувати іригатор чи зубну нитку видалення залишків їжі між зубами;

2) Використовувати ополіскувач після їжі;

3) Відмовитися від шкідливих звичок;

4) Правильно харчуватися;

5) Менше вживати солодощі, борошняні вироби та газовані напої.

Зубні відкладення утворюватимуться, навіть якщо ви дотримуватиметеся рекомендацій лікарів. Отже професійна гігієна є обов’язковою процедурою.

Висновки

Пам’ятайте, що зубний камінь з’являється на зубах абсолютно у всіх людей. Причинами його прискореного формування можуть стати неправильні звички у харчуванні, солодощі, борошняні продукти, шкідливі звички.

Позбутися зубного каменю раз та назавжди не вийде, тому для підтримки здоров’я ротової порожнини потрібно стежити за гігієною та регулярно ходити до лікаря.

Ми не рекомендуємо вам намагатись вирішити проблему самостійно або ігнорувати проблему. Так ви збільшуєте ризик отримання серйозних пошкоджень емалі, що може спровокувати серйозніші захворювання.

Якщо у вас залишилися питання, то приходьте до нашої клініки «Ортовін» (Ortovin) за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою номера телефону: 067 431 12 95.