Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Як вирівняти зуби без брекетів?

Більшість людей на планеті мріють про те, щоб мати рівні зуби та гарну усмішку. При цьому ходити із брекетами від одного до трьох років вирішуються далеко не всі.

В рамках цього матеріалу ми розглянемо, чи можна вирівняти зуби, не використовуючи брекети. Забігаючи наперед скажемо, справді можна.

Коли можна вирівняти зуби без брекетів

Відразу зазначимо, що використати альтернативні способи вирівнювання зубів можна далеко не всім. Наприклад, якщо у пацієнта є серйозні викривлення зубів, краще встановлювати саме брекети.

Вирівнювання зубів без брекетів можна використовувати у таких випадках:

  • Викривлено один або кілька зубів;
  • Прикус не відповідає нормі;
  • Необхідно досягти швидкого ефекту;
  • Брекети не можна встановлювати через алергію;
  • Десна розташовані низько, через що використання брекетів може пошкодити їх;
  • Пацієнт є популярною особою, якій не можна порушувати естетику посмішки та дикцію.

Без сумніву, брекети все одно є найефективнішою методикою вирівнювання зубів. Будь-які альтернативні методики можуть використовуватися лише в тому випадку, якщо у людини спостерігаються лише незначні відхилення від норми.

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) здійснюють вирівнювання зубів без брекетів за допомогою вінірів та елайнерів.

Також можна використовувати естетичні коронки із кераміки або коригувати форму зубів за допомогою фотополімерів. Однак ці підходи мають велику кількість недоліків у порівнянні з вінірами та елайнерами.

Особливості вирівнювання зубів за допомогою вінірів та ультранірів

Вініри та ультраніри – це спеціальні накладки на зуби, товщина яких знаходиться в діапазоні від 0,3 до 0,7 мм. Вони дозволяють покращувати естетику зубів у зоні посмішки. Завдяки подібним накладкам стає можливим приховування всіх щілин між зубами та нерівностями. Також вони дозволяють вирівнювати висоту передніх зубів. За рахунок всього цього посмішка стає привабливішою, хоча прикус при цьому не виправляється.

Переваги методу:

1) Оперативний результат. Встановлення вінірів з урахуванням їхнього виготовлення займе не більше 3-х тижнів.

2) Дозволяють приховувати дефекти зубів.

3) Тривалий термін експлуатації. Їхня заміна повинна проводитися раз на 8-10 років або навіть більше.

4) Природний зовнішній вигляд при правильному догляді.

Недоліки:

1) Не підходять людям із сильним викривленням зубів;

2) Не можна ходити без вінірів, оскільки лікар обточує поверхню зубів.

Якщо у вас залишилися питання, то прийдіть до нашої клініки «Ортовин» за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою телефону: 067 431 1295.

Вирівнювання зубів елайнерами

Елайнери — спеціальні знімні конструкції, які практично непомітні при носінні. Вони працюють аналогічно брекетам, тобто поступово вирівнюють положення зубів. Ключова різниця полягає в тому, що елайнери можна зняти. Однак це можна розглядати як певний недолік, оскільки ефективність лікування залежить від того, наскільки регулярно пацієнт носить їх.

Переваги використання елайнерів:

1) Практично непомітні;

2) Не ускладнюють процес догляду за ротовою порожниною;

3) Мінімальний дискомфорт відношення;

4) Не обмежують людину в харчуванні;

5) Гіпоалергенні;

6) Можна носити конструкцію та лікувати зуби.

Недоліки методу:

1) Не дозволяє лікувати сильні викривлення зубів.

2) Виготовлення займає близько 2-х місяців.

3) Проблеми із харчуванням у громадських місцях, оскільки конструкцію потрібно знімати.

4) У день систему потрібно носити не менше 20 годин.

Елайнери здатні виправити проблеми з прикусом за 6-8 місяців за умови, що пацієнт повністю дотримується всіх рекомендацій лікаря.

Вініри чи елайнери: що дешевше?

Насамперед при розгляді двох даних конструкцій слід враховувати не вартість, а ефективність. Вибір конкретного способу вирівнювання зубів визначається під час консультації з лікарем, який відштовхується від індивідуальних особливостей організму людини.

Наприклад, вініри встановлюються за кожен конкретний зуб, тоді як елайнери – відразу всю щелепу. При цьому не варто думати, що елайнери будуть дешевшими за вініри.

Точну вартість лікування тим чи іншим способом не можна назвати до проведення консультації, оскільки потрібно враховувати індивідуальну ситуацію з прикусом у кожного пацієнта.

Висновки

У деяких випадках лікування прикусу може обійтися без брекетів за умови, що людина не має серйозних викривлень зубів. У такому випадку можна використовувати вініри або елайнери. Приходьте до нас на консультацію до клініки «Ортовін» (Ortovin), розташованої за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Наші лікарі проконсультують вас і дадуть відповіді на всі запитання. Разом ми зможемо підібрати відповідне лікування.