Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Як вибрати зубну щітку?

Здавалося б, цей процес не повинен викликати особливих складнощів або нарікань. Але якщо задуматися, то існують механічні та електричні щітки, другі додатково діляться на ультразвукові та щітки з насадкою, що обертається. Також логічно порушується питання про те, яка жорсткість щетинок найкраще підійде для дбайливого догляду за зубами та яснами. В рамках цього матеріалу лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) допоможуть розібратися з особливостями вибору зубної щітки, проте спочатку ми розглянемо цікаві факти, пов’язані із зубними щітками.

Цікаві факти про зубні щітки

Перша зубна щітка була вигадана аж у 619 році до нашої ери в китайській династії Тан. У Європі ж щітки з’явилися лише у 17 столітті завдяки китайським мандрівникам. Однак не варто думати, що в Європі жили одні варвари, які не дбали про гігієну. Насправді у Стародавньому Римі та Греції з’явилися аналоги зубних щіток: звичайні палички з кудлатими кінцями, за допомогою яких жителі міст підтримували гігієну.

До 20 століття люди використовували зубні щітки тільки з натуральними щетинками, для чого використовувалися кінське волосся та свиняча щетина. Лише в 1938 році з’явилися щітки з нейлоновими щетинками, що набули широкого поширення по всьому світу. Довгий час люди думали, що жодних нововведень у цій галузі бути не може, доки не з’явилася перша електрична щітка. Вперше вона була представлена ​​у 1954 році у Швейцарії.

Цікава статистика:

1) 24% людей поділяють зубні щітки зі своєю другою половинкою. Якщо замислитись, то це кожна четверта людина.

2) 10% людей не дотримуються правила чищення зубів двічі на день.

3) 70% людей вважає, що функції зубної щітки визначають якість турботи про зуби. Насправді, це далеко не так. Правильне чищення звичайною щіткою буде ефективніше, ніж неправильне використання сучасної щітки.

4) Більшість людей вибирає зубні щітки виходячи з її краси та вартості. Рідко хто замислюється про розмір голівки щітки, кількість щетинок та інших подібних даних.

Які є види зубних щіток?

Усі зубні щітки класифікуються на мануальні та електричні. Однак також є щітки для людей з брекетами. Розглянемо кожну категорію дещо докладніше.

Мануальні щітки

Вибір для цих зубних щіток робить близько 70% населення. Вони дозволяють ефективно очищати ротову порожнину від залишків їжі, але за умови, що пацієнт ретельно стежить за власною гігієною.

Види мануальних щіток:

1) Дуже м’які;

2) М’які;

3) Середня жорсткість;

4) Дуже жорсткі;

5) Комбіновані.

Щітки з м’якими щетинками найкраще підходять людям, які страждають на хвороби ясен. Також вони можуть бути рекомендовані людям із дуже тонкою емаллю. Щітки середньої жорсткості є вибором більшої частини пацієнтів, які не мають якихось захворювань зубів або ясен.

Жорсткі найкраще підходять тим, у кого швидко накопичується наліт, який важко очистити м’якими щітками.

Як вибрати мануальну зубну щітку

Найкраще проконсультуватися зі своїм стоматологом. Він проведе огляд, після чого скаже, яка щітка найкраще підходить саме вам. Порада фахівця буде ґрунтуватися на стані ваших зубів: якщо він виявить хвороби ясен, то порадить м’яку, якщо ж надлишок нальоту – то жорсткішу, щоб ви могли її позбутися.

Якщо вам не підходить щітка середньої жорсткості, наприклад вона починає викликати кровоточивість ясен, ви можете спробувати замінити її на щітку з більш м’якими щетинками.

Недоліки мануальних зубних щіток

Подібні зубні щітки мають велику головку, через що їй складно прибирати наліт з найвіддаленіших зубів.

Електричні зубні щітки з головкою, що обертається

Подібна категорія щіток рекомендується всім пацієнтам, які не мають проблем з емаллю або яснами.

Переваги:

1) Цією щіткою зручно прибирати наліт навіть із найвіддаленіших зубів;

2) Інтелектуальний помічник. Більшість сучасних електронних щіток підключається до телефону, додаток у якому показуватиме, скільки часу ви приділяєте чищенню, та наскільки якісно робите це.

Недоліки

Електричні щітки старого зразка можуть пошкодити емаль через надмірний тиск. Сучасні щітки позбавлені цього недоліку, оскільки в них встановлюються спеціальні датчики тиску: пристрій перестає працювати, якщо людина починає дуже сильно давити.

Як вибрати електричну щітку з головкою, що обертається

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) при виборі зубної щітки рекомендують звертати увагу на такі фактори:

1) Вид головки: знімні та незнімні. Щітки з незнімними головками дешевші і вважаються одноразовими. Вам краще вибрати щітку зі знімною головкою.

2) Датчик тиску. Його наявність дозволить вам не перейматися власною емалі.

3) Підключення до смартфона. Подібна функція дозволяє вам почати більш ретельно та якісно дбати про стан власних зубів. Вивчіть функціонал конкретної щітки перед покупкою.

4) Враховувати рекомендації лікаря. У ході консультації він допоможе вам із здійсненням вибору.

Електричні ультразвукові щітки

Головка таких щіток не обертається, а щетинки роблять незначні коливання у різні боки.

Переваги:

1) Не ушкоджує емаль та ясна;

2) Забезпечує більш якісне очищення в порівнянні зі щітками з головкою, що обертається.

Головний недолік подібних щіток полягає в тому, що відразу після їх покупки люди починають думати, що щітка робитиме все замість них, через що вони починають приділяти ще менше уваги гігієні ротової порожнини.

Як вибрати ультразвукову щітку

Тут наші рекомендації будуть ідентичними тим, які ми написали в пункті про вибір щітки з голівкою, що обертається.

Інтердентальні щітки

Цю категорію щіток використовують пацієнти з мостами та імплантами. Подібні щітки дозволяють очищати контакти із сусідніми зубами та мінімізувати накопичення нальоту. В якості альтернативи подібним щіткам можна використовувати іригатор або флос, які також якісно очищають наліт між зубами.

Щітки для пацієнтів із брекетами

Це особлива категорія профілактичних щіток, ключова особливість яких полягає в наявності двох головок: на першій розташовуються щетинки різної довжини, а на другій – йорж.

Які щетинки вибрати: натуральні чи синтетичні

Досить часто можна почути думку про те, що краще вибирати синтетичні щітки, оскільки на них менше накопичуються бактерії. Ми, лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin), вважаємо, що бактерії накопичуватимуться і на натуральних, і синтетичних щетинках. Можливо, на натуральних дійсно більше, якщо не дотримуються правил гігієни:

1) Щітка повинна зберігатися в окремому стаканчику головкою догори;

2) Після кожного чищення важливо промивати щітку;

3) Після чищення щітку слід залишати у темному та сухому місці.

Мінімізація кількості бактерій на щітці може досягатися завдяки стерилізації. Наприклад, можна кип’ятити щітку, замочувати в ополіскувачі або обробляти лампою з ультрафіолетовими променями.

Відразу зазначимо, що тип щітки, що використовується вами, не важливий: за кожною з них потрібен догляд, та кожну з них слід змінювати через 1-3 місяці після експлуатації.

Відмінності між дешевими та дорогими щітками

При розгляді мануальних щіток можна сказати, що ціна визначається двома компонентами:

1) Виробником. Щітки від відомих виробників дорожчі, але це не означає, що вони будуть кращими;

2) Якістю щетинок. У дорожчих щітках пучків із щетинками більше.

Якщо ж розглядати дорогі та бюджетні електричні щітки, то вони відрізняються такими параметрами:

1) Виробник. Щітки від відомих виробників дорожчі, але це не означає, що вони будуть кращими;

2) Вид голівки. Дешевші щітки мають незнімну голівку, а значить, через три місяці вона підлягатиме заміні. Електронні щітки слід купувати лише зі змінними головками.

3) Кількість функцій.

Вибирати інтердентальні щітки або щітки для брекетів слід лише після консультації з лікарем.

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) насамперед рекомендують орієнтуватися на якість щітки, а не на її вартість.

Поради щодо догляду за порожниною рота

  1. Чистити зуби вранці після їди. Ті, хто чистять зуби відразу після пробудження, повинні використовувати флос або іригатор після їжі.
  2. Використовувати ополіскувачі після їди.
  3. Приділяти особливу увагу очищенню зубів перед сном. Рекомендуємо чистити зуби до трьох хвилин та використовувати спеціальний флос.

Висновки

Тип щітки не настільки важливий на тлі підходу до чищення зубів. Якщо ви правильно чистите зуби, то навіть звичайна мануальна щітка дозволить легко зняти наліт.

Найбільшою ефективністю мають ультразвукові щітки. Вони не завдають шкоди, як щітки з головкою, що обертається при неакуратній експлуатації, а також дозволяють легко прибирати наліт навіть з найвіддаленіших місць.

Якщо у вас залишилися питання, то приходьте до нашої клініки «Ортовін» (Ortovin) за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою номера телефону: 067 431 12 95.