Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Як дбати про гігієну порожнини рота за допомогою іригатора

Як дбати про гігієну порожнини рота за допомогою іригатора

Іригатор є вкрай ефективним пристроєм, що дозволяє суттєво знизити витрати на відвідування стоматолога для професійного чищення. Зрозуміло, таке можливе лише за умови, що ви будете регулярно та правильно використовувати його. Цей матеріал відрізнятиметься від звичайних професійних посібників, де розповідається про вибір іригатора, оскільки в нашій статті увага приділятиметься особистому досвіду пацієнтів клініки «Ортовін» (Ortovin). Особлива увага приділятиметься гігієні ротової порожнини. Історію ми розповімо на прикладі конкретного пацієнта, але не вказуватимемо його ім’я та прізвище, оскільки він просив залишити його інкогніто. Текст складатиметься з його оповідання.

Здрастуйте, мене звуть Х, мені 40 років, я зіткнувся з величезними проблемами із зубами. Причому мої зуби справді є проблемними. По-перше, у мене немає жодного зуба без пломби, по-друге, через невдале лікування в попередній клініці, мені видалили одну з шісток. Саме після цього випадку я почав лікуватися тільки в «Ортовін» та зовсім не шкодую про це. Мені стало очевидно, що найближчим часом мені загрожує імплантація, й це незважаючи на всю гігієну зубів двічі на день, постійні відвідування для професійного чищення. Я спочатку довго намагався розібратися в причинах, а потім зрозумів, що насправді в цьому немає сенсу, оскільки мене цікавило те, як вирішити всі ці проблеми. Відразу зазначу, що я дуже ретельно підходив до питання гігієни ротової порожнини.

1) Регулярно змінював зубну щітку;

2) Користувався зубною ниткою;

3) Завжди брав з собою зубну нитку на випадок, якщо харчуватимуся поза домом;

Згодом я став помічати, що навіть зубна нитка не дозволяє позбавитися всіх залишків їжі, особливо це помітно стає на ранок, коли зберігається присмак їжі. З цієї причини я вирішив купити іригатор, щоб позбавитися проблеми.

Що таке іригатор

Іригатор – спеціальний гігієнічний прилад, який подає тонкий струмінь води під тиском. Завдяки іригатору стає можливим очищення всіх проміжків між зубами від їжі.

У більшості випадків стоматологи рекомендують використовувати іригатор, коли людина носить різні ортодонтальні конструкції. Це пов’язано з тим, що ефективність іригатора вище, ніж в зубної нитки.

Особливості вибору іригатора

Коли вирішив використати іригатор, то переді мною постало логічне запитання: «Як його вибрати?». Тут потрібно було врахувати безліч факторів, наприклад виробника, тип пристрою та багато інших дрібниць.

У результаті я зупинив свій вибір на американському портативному іригаторі, оскільки мені не хотілося бути прив’язаним до ванної кімнати. До того ж, портативний пристрій був дещо дешевшим, хоча ціну не можна було назвати зовсім низькою. Вже через деякий час я отримав прилад, та через те, що вирішив не користуватися інструкцією, незабаром облив і себе, і кімнату.

Хоча незабаром я зрозумів, що користуватися іригатором просто, навіть простіше, ніж зубною ниткою.

Досвід використання іригатора через два місяці

Якщо розповідати коротко, то використання іригатора мені серйозно допомогло. На ранок відразу набагато приємніше відчуття, дихання свіжіше. Головна проблема використання переносного іригатора в тому, що вода витрачається дуже швидко, що змушує її регулярно поповнювати. Інша цікава річ полягає в тому, що тепер доводиться заряджати не тільки телефон, годинник та ноутбук, а й «електронний іригатор».

Як поводитися після професійного чищення зубів

Професійне чищення зубів рекомендовано всім людям, оскільки дана процедура дозволяє суттєво знизити кількість бактерій у ротовій порожнині, а також зменшити ймовірність виникнення запалення ясен. Але важливо пам’ятати про те, що одного професійного чищення зубів недостатньо, важливо дотримуватися інших рекомендацій лікаря. Зараз постараємося розібратися в тому, як потрібно поводитися після професійного чищення зубів.

Відразу зазначимо, що якщо ви не дотримуватиметеся порад лікаря, то вже скоро ваші зуби забарвляться знову, зростає ризик пошкодження емалі. Отже, зуби стають більш чутливими до подразників.

Це легко зрозуміти, якщо докладніше розглянути особливості будови зубів. Емаль покрита особливою органічною плівкою, що формується під впливом слини. Саме ця плівка забезпечує надійний захист від різних забруднювачів та подразників. Після чищення ця плівка тимчасово зникає, а її відновлення вимагає приблизно півгодини. Очевидно, що якщо протягом цього часу не дотримуватись лікарських рекомендацій, то є великий ризик пошкодження емалі.

Тут важливо зазначити, що ушкодження емалі є незворотним процесом, навіть стоматолог зможе відновити її з допомогою своїх маніпуляцій.

Алгоритм дій після професійного чищення зубів

Змінити зубну щітку

Згодом будь-яка зубна щітка накопичує бактерії, її миття чи чищення ніяк не перешкоджатимуть цьому. Бактерії на щітці можуть спричинити запалення ясен. Дуже важливо змінити її після професійного чищення зубів. Лікарі рекомендують міняти зубну щітку приблизно кожні 2-3 місяці, або одразу після процедури професійного чищення зубів.

Вибрати щадну зубну пасту

Відразу зазначимо, що це не менш важливо, ніж міняти зубну щітку. До процедури пацієнт міг використати щітку з підвищеним вмістом абразивних елементів для освітлення зубів. Якщо продовжити використовувати її й надалі, то після професійного чищення можна пошкодити емаль. Після чищення стоматологи рекомендують використовувати більш щадні пасти, які характеризуються великим вмістом фтору та кальцію. Подібна паста ніколи не зашкодить зубам, а лише навпаки покращить їхній стан.

Перед вибором зубної пасти завжди можна проконсультуватися зі стоматологом, який підкаже вам, який засіб підійде вам найкраще.

Стоматологи клініки «Ортовін» (Ortovin) рекомендують користуватися пастами з RDA<80.

Після професійного чищення зубів у пацієнта можуть виявитися такі негативні симптоми, як підвищена чутливість та незначна кровоточивість. Якщо ці негативні симптоми доставляють сильний дискомфорт, лікар може виписати спеціальні гелі та мазі, які дозволять заспокоїти запалення.

Дотримуватись усіх правил гігієни порожнини рота

Поради тут є вкрай простими та зрозумілими: потрібно чистити зуби щонайменше двічі на день, використовувати спеціальний ополіскувач, флосс або іригатор після їжі. Ще одна порада від лікарів: після чищення не рекомендується використовувати спиртовмісні ополіскувачі.

Контролювати раціон харчування

Насамперед раціон має бути збалансованим, щоб організм отримував усі необхідні речовини та елементи. Наприклад, не можна повністю відмовлятися від твердої їжі, оскільки саме вона дозволяє позбавлятися м’якого нальоту. Раціон повинен забезпечувати людину достатньою кількістю кальцію, калію, фосфору та магнію.

Вчасно відвідувати консультації

Лікарі радять кожні півроку приходити на профілактичний огляд та професійне чищення зубів, оскільки саме це забезпечить їхнє здоров’я. Важливо пам’ятати про те, що у кожної людини процеси в ротовій порожнині протікають по-своєму, тому деяким слід відвідувати лікаря частіше. Чи захотіли записатися на консультацію до лікаря? Зверніться до клініки «Ортовін» (Ortovin), наші фахівці допоможуть вам розібратися з будь-якими проблемами. Ми розташовані за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Наш контактний телефон: 067431 12 95.

Що не можна робити після чищення

У перші дні після професійного чищення ймовірність фарбування зубів дещо вища, тому потрібно дотримуватися ряду порад, щоб зберегти білизну зубів:

1) Не полоскати рот спеціальними трав’яними настоями. Дуже часто пацієнти порушують це правило, аргументуючи тим, що намагаються зняти запалення з ясен. Однак трав’яні настої можуть призвести до потемніння зубів. Якщо ж у вас є проблеми з кровоточивістю ясен, то ми рекомендуємо вам звернутися до стоматолога, який допоможе позбавитися цього симптому, а також зберегти білизну зубів.

2) Відмовитися від куріння. Зрозуміло, курців дуже складно утримати від цього, навіть якщо йдеться про кілька днів. Але сигарети мають величезний вплив на чистоту зубів. Як мінімум, не слід курити перші години після процедури.

3) Не вживати барвники. До цієї категорії входять буряк, малина, алкогольні напої з барвниками, наприклад червоне вино. Також не можна вживати занадто холодну чи гарячу їжу, газовані напої чи продукцію зі штучними барвниками.

Якщо вам дуже хочеться вживати ці продукти, рекомендується робити це через трубочку, щоб мінімізувати контакт з емаллю. Відразу після вживання потрібно прополоскати рот водою або відповідним ополіскувачем.

Висновки

Якщо підсумовувати все, що було розглянуто вище, то після професійного чищення зубів рекомендується дотримуватися наступних порад:

1) Посилено підтримувати гігієну ротової порожнини;

2) Збалансовано харчуватися;

3) Відмовитися від фарбуючих напоїв та продуктів.

Пам’ятайте, що в деяких випадках лікар може призначити спеціальні гелі або мазі, які допоможуть зміцнити ясна та зняти запалення.

Якщо у вас залишилися питання, то приходьте до нашої клініки «Ортовін» (Ortovin) за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою номера телефону: 067 431 12 95.