Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Причини появи неправильного прикусу та способи боротьби з ним

Цей матеріал ми почнемо з головної тези, яку ми намагаємося донести до кожного з батьків: не можна ігнорувати стан прикусу дитини, оскільки своєчасне визначення проблеми дозволить легко вирішити її. Спостереження за прикусом слід розпочинати в той момент, коли дитина досягає шестимісячного віку, оскільки саме в цей час з’являються перші потенційні ризики неправильного змикання зубів.

Усю корисну інформацію про неправильний прикус, включаючи причини його появи, читайте у матеріалі, який було підготовлено дитячими стоматологами-ортодонтами клініки «Ортовін», що розташована за адресою: місто Вінниця, вул. Замостянська 18в.

Чому формується неправильний прикус

Формування неправильного прикусу може відбуватися з кількох причин. Найпоширенішими серед них є поведінкові фактори, тобто звички дитини. У цю категорію входять всі чинники розвитку неправильного прикусу, сформовані дитиною на етапах його дорослішання. Серед таких навичок можна виділити:

1) Постійне висування нижньої щелепи вперед;

2) Спроби гризти олівці та ручки;

3) Неправильна постава. Здавалося б, ці фактори зовсім не пов’язані, але при неправильній поставі голова йде вперед, що деформує щелепу та негативно позначається на прикусі.

4) Неправильне становище під час сну, через що відбувається закидання голови, та як наслідок зниження або зміна особливостей розвитку щелепи та прикусу.

Також можна виділити поведінкові чинники, що сформувалися через батьків. До таких можна віднести:

1) Надмірно довге використання соски;

2) Використання соски з занадто широким прорізом;

3) Годування тільки подрібненою їжею, через що щелепи не отримують достатнього навантаження для розвитку;

4) Нестача твердої їжі в раціоні;

5) Неправильний раціон, у якому не вистачає корисних речовин та мінералів;

6) Відмова від лікування карієсу молочних зубів, що призводить до їх видалення, через що відбувається деформація прикусу.

 

Варто пам’ятати про те, що неправильний прикус може сформуватися та внаслідок різних причин зі здоров’ям, які згубно позначаються на зростанні та розвитку щелеп. До таких проблем можна віднести:

1) Важкий перебіг вагітності;

2) Нестача кальцію під час вагітності;

3) Патології органів дихання;

4) Наявність респіраторних захворювань;

5) Порушення опорно-рухового апарату;

6) Неправильний обмін речовин;

Існують і вроджені фактори, що впливають на прикус:

1) Генетичні захворювання. Наприклад, у деяких дітей може спостерігатися аномалія їхнього розміру зубів, через що вони не будуть поміщатися в щелепі, що негативно позначатиметься на прикусі.

2) Порушення термінів зміни молочних зубів;

3) Неправильне формування м’яких тканин (короткі вуздечки язика).