Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Особливості встановлення керамічних брекетів

У нашому циклі матеріалів ми вже розглядали, що керамічні брекети належать до категорії одних із найпопулярніших способів вирівнювання зубів. Це пояснюється низкою причин:

  • Вони естетичніші, ніж металеві;
  • Не фарбуються від їжі;
  • Їхня ефективність та естетика аналогічна сапфіровим брекетам, але їх вартість нижча.

Не можна забувати й про мінуси керамічних систем, які ми також розглядали. В рамках даного матеріалу ми розглянемо докладніше, як лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) встановлюють керамічні брекети, а також те, як пацієнт повинен доглядати їх.

Особливості процедури встановлення керамічних брекетів

Перед встановленням керамічних брекетів лікарі обов’язково вивчають усі особливості анатомічної будови щелеп пацієнта. Ця процедура дозволяє переконатися, що таке лікування справді підходить. Сам процес установки є вкрай швидким і безболісним, він поділяється на два основні етапи:

  1. Підготовка. У цей момент лікар проводить огляд пацієнта, щоб визначити, чи є якісь протипоказання для лікування, а також створює зліпки щелеп. У тому випадку, якщо під час огляду було виявлено карієс, зубне каміння або будь-які інші проблеми, то лікар призначатиме спеціальне лікування перед встановленням керамічних брекетів.
  2. Встановлення брекетів. Керамічні брекети закріплюються по одному за зуб за допомогою спеціального матеріалу. Після встановлення система зміцнюється спеціальною дугою, що дозволяє регулювати тиск на зуби. Сама процедура фіксації триває близько години. Стільки ж часу займала б установка металевої або сапфірової конструкції.

Чи є дискомфорт після встановлення брекетів нормою?

Так. У перший тиждень після встановлення брекетів більшість пацієнтів відчуває певний дискомфорт. Може порушуватись дикція, оскільки брекети заважають мові та щокам. Однак за деякий час це повністю пройде.

Якщо ви не можете визначитися з вибором конкретного виду брекетів, зверніться до клініки «Ортовін» (Ortovin), розташованої за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Наші фахівці завжди допоможуть вам із вирішенням усіх питань. Також ви можете зателефонувати до клініки за телефоном: 067 431 1295.

Як часто потрібно відвідувати лікаря при носінні керамічної брекет-системи?

У більшості випадків пацієнт буде змушений приходити до лікаря-стоматолога кожні 3 тижні. Однак дати визначаються індивідуально, через що частота візитів може змінюватися. Під час консультації лікар відстежуватиме динаміку змін, а також коригуватиме тиск брекетів.

Що робити, якщо брекети відклеїлися?

У разі, якщо брекети пошкодилися, необхідно записатися прийом до лікаря. Не варто зволікати з цим, оскільки нерівномірний тиск може негативно позначитися на прикусі. До того ж лікування втратить свою ефективність, через що вам доведеться носити брекети істотно довше.

Догляд за зубами з брекетами з кераміки

При носінні брекетів дуже важливо приділяти особливу увагу гігієні, оскільки в іншому випадку доведеться знімати брекети для лікування карієсу.

Також лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) рекомендують обмежити вживання продуктів, здатних пошкодити конструкцію брекетів. До таких відносяться:

  • Жорстка їжа, наприклад, сухарі, морква, яблука.
  • Солодощі, що прилипають до зубів, наприклад, іриски, жуйка або мармелад.
  • Надмірно гаряча або холодна їжа, оскільки через неї можуть відклеїтися брекети.

Перевага брекетів із кераміки полягає в тому, що вони не фарбуються від продуктів харчування. Тим не менш, їх колір може змінитися через куріння, каву або інші напої зі штучними барвниками. Таким чином, забарвлення брекетів багато в чому визначається способом життя пацієнта.

Як змінюється процедура чищення зубів після встановлення брекетів

При носінні брекетів рекомендується чистити зуби після кожного харчування. Більше того, лікарі рекомендують використовувати особливу зубну щітку, яка дозволить прибирати частинки їжі ефективніше. Також після чищення потрібно використовувати флоси для очищення контактів між зубами.

Як знімають керамічні брекети

Цієї миті пацієнта з брекетами чекають найбільше. Ця процедура досить проста, оскільки виробники брекетів не лише розробили систему міцної фіксації, а й продумали легке зняття брекетів.

Лікарі клініки «Ортовін» знімають брекети у два етапи:

  1. Видаляються всі брекети з кожного зуба за допомогою спеціальних щипців.
  2. Полірування зубів та видалення залишків матеріалу, за допомогою якого кріпилися брекети.

Після того, як у пацієнта знімуть брекети, йому одягнуть спеціальні ретейнери, які зафіксують положення зубів та не дозволятимуть їм повертатися у вихідне положення.

Скільки вирівнюють зуби за допомогою керамічних брекетів

Тут не можна назвати однозначний термін, оскільки процедура вирівнювання зубів є індивідуально. Комусь знадобиться носити брекети рік, комусь два роки, а комусь три. Єдине, що варто відзначити, що керамічні брекети доведеться носити дещо довше за металеві.

Якщо у вас залишились питання, то прийдіть до нашої клініки «Ортовін» за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою телефону: 067 431 1295.