Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Особливості харчування при носінні брекетів

Досить велику категорію людей бентежить, що для виправлення прикусу їм мало того, що потрібно цілий рік проходити з брекетами, але ще й відмовитись від вживання улюбленої їжі.

Насправді все далеко не так страшно, як про це думають. У даному матеріалі, підготовленому фахівцями клініки «Ортовін» (Ortovin), спробуємо розглянути, що можна, а що не можна їсти, коли носиш брекети.

Причини, з яких потрібно змінити раціон

Насамперед раціон є дуже важливим з погляду здоров’я зубів у досить складний період носіння брекетів. У цей час м’які продукти набагато сильніше застрягають у брекетах та між зубами. При цьому процедура видалення залишків їжі дуже ускладнена, у зв’язку з чим підвищується ризик розвитку карієсу.

До того ж, жорстка їжа може пошкодити брекети, через що конструкція не надаватиме необхідної дії на зуби. У такому разі доведеться звертатися до лікаря для відновлення конструкції.

Однак очевидно, що загальна гігієна ротової порожнини при носінні брекетів ускладнюється. При цьому серед пацієнтів існує поширена думка, за якою саме брекети призводять до появи карієсу, хоча це не так. Вся справа у неакуратному відношенні пацієнтів, які не приділяють достатньо уваги видаленню залишків їжі.

Що не можна їсти з брекетами

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) рекомендують своїм пацієнтам максимально виключити будь-яку жорстку їжу, всю їжу, що прилипає, а також дрібну зернову їжу.

Особливу увагу слід приділити відмові від твердої їжі. Вона може зашкодити брекет-систему. Очевидно, що при необхідності лікар зможе легко відновити цілісність конструкції, але це призведе до додаткових фінансових і тимчасових витрат. Більше того, вам доведеться продовжити термін носіння брекетів, які якийсь час не виконуватимуть своїх завдань.

Також варто пам’ятати про те, що жування жорсткої їжі з брекетами може призводити до болючих відчуттів через підвищене навантаження на м’язи.

Лікарі клініки «Ортовін» не рекомендують вживати наступну їжу:

  • Горішки;
  • Неподрібнені фрукти та овочі, наприклад морква або яблука;
  • Цукерки та печиво.

Якщо у людини є сильне бажання їсти яблука або овочі, їх потрібно попередньо подрібнити, щоб не сприяти підвищенню навантаження на м’язи ротової порожнини і конструкцію брекетів.

Іншою небезпечною категорією є їжа, що прилипає. Вони просто засмічують брекети, а видалити ці частинки  дуже складно. Усе це призводить до прискорення темпів формування карієсу. Найкраще відмовитися від жуйок, мармеладу, чіпсів та батончиків з нугою на час носіння брекетів. Це буде чудовою можливістю налагодити свій раціон харчування.

Аналогічна проблема стосується і дрібних зерен розсипчастих культур. Їх вживання також може призводити до появи карієсу, оскільки видалити їх буде складно. В результаті лікар буде змушений знімати брекети, проводити лікування карієсу та встановлювати брекети назад.

Також лікарі клініки «Ортовін» Ortovin рекомендують відмовитися від вина, кави, солодких газованих напоїв та овочів, що фарбують, на кшталт буряків, якщо людина носить керамічні брекети, оскільки в такому випадку вони повністю втратить свій зовнішній вигляд. Ви можете вживати подібну їжу тільки в тому випадку, якщо відразу пройдете промивати ротову порожнину за допомогою ополіскувача.

Якщо у вас залишилися питання, то ви можете зв’язатися з нашою клінікою за контактним номером телефону: 067 431 1295, або відвідати клініку для особистої консультації.

Яку їжу можна вживати з брекетами

Пацієнти, які тільки-но почали носити брекети, найчастіше стикаються з двома питаннями: що їсти в перші дні, і що можна їсти протягом лікування. Розглянемо кожний період окремо.

Період адаптації

Перші дні після встановлення брекетів є найбільш складними, в цей момент рекомендується дотримуватися м’якої дієти, щоб прибрати будь-які навантаження на ротову порожнину.

Їжа, яку найкраще вживати перші дні:

1) Парова їжа;

2) Варені яйця;

3) Пюре;

4) Крем-супи;

5) Сир;

6) Нетверді фрукти та овочі.

Особливості харчування під час лікування

Після того, як організм звикне до конструкції, прийом їжі перестане викликати такий сильний дискомфорт, як у перші дні. Але це не означає, що можна починати гризти горіхи чи іншу тверду їжу.

Ваше завдання полягає в тому, щоб скласти такий раціон, який включатиме достатньо кальцію, фосфору, магнію та інших корисних елементів для організму. Рекомендується вживати таку їжу:

1) Молочна продукція;

2) Морепродукти;

3) Мед;

4) Овочі та фрукти.

Варто відзначити, що носіння брекетів найчастіше має інший позитивний ефект – люди починають дотримуватися дієти, що дозволяє їм схуднути.

Особливості догляду за брекетами після їди

Як ви вже могли здогадатися, після прийому їжі дуже важливо очистити зуби і всі елементи брекетів від залишків. Для цього потрібно використовувати спеціальний йоржик, іригатор або ополіскувач.

Висновки

Харчування з брекетами не є такою серйозною проблемою, як її описують багато хто. Найкраще відмовитися від найбільш твердих видів їжі, а також обережніше ставитись до процесу їжі. Особливу увагу необхідно приділяти гігієні ротової порожнини, щоб перешкоджати розвитку карієсу. Якщо у вас ще залишилися питання щодо харчування з брекетами, то зверніться до нашої клініки за адресою м. Вінниця, вул. Замостянська 18в або за контактним номером телефону: 067 431 1295.