Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Навіщо видаляти зуби мудрості перед встановленням брекетів: особливості процедури та підготовка до операції

Багато пацієнтів переконані, що перед тим, як встановлювати брекети, потрібно обов’язково видалити зуби мудрості. Проте, насправді, це не зовсім правда. У тому випадку, якщо у вас правильно прорізалися треті моляри, і вони є повноцінною частиною зубощелепного апарату, вас ніколи не відправлять до стоматолога-хірурга.

Причини видалення зубів під час встановлення брекетів

У тому випадку, якщо зуб лежить у кістці або прорізався не повністю, то у людини може початися рецидив лікування, через що інші зуби можуть бути повторно зміщені, а отже, носіння брекетів стане неефективним. Уявіть, наскільки буде прикро, якщо ви проходите більше року з брекетами, а вони не дадуть жодного результату. Однак можете розслабитися, подібна ситуація у клініці «Ортовін» неможлива.

Показання до видалення зубів перед встановленням брекетів

Рішення про видалення зубів мудрості при встановленні брекетів залишається за ортодонтом. Все залежить від того, наскільки сильно зуби мудрості впливатимуть на прикус у майбутньому.

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) не вимагають обов’язкового видалення зубів мудрості, а лише ретельно вивчають клінічну ситуацію: якщо необхідність у подібній процедурі дійсно є, то її буде проведено. Якщо ж ні – пацієнтові збережуть зуби мудрості.

Видалення зубів мудрості потрібно лише в таких ситуаціях:

  • Зуби мудрості прорізалися криво;
  • Зуби мудрості не сформувалися повністю;
  • Існує можливість зміщення зубів у бік вісімок.
  • Вісімки видалені на одній щелепі.

Також часто зустрічаються ситуації, коли зуби мудрості пацієнта прорізалися під кутом в 90 градусів. У такому разі їх не видаляють, лікар лише вкрай ретельно стежитиме за їх становищем. Якщо на одному з етапів лікування вони почнуть заважати, буде прийнято рішення про їх видалення.

Якщо ви плануєте встановити брекети, ви завжди можете звернутися до нашої клініки для консультації за адресою м. Вінниця, вул. Замостянська 18в або за контактним номером телефону: 067 431 1295.

Ви можете бути впевненими в тому, що ми не нав’язуватимемо вам непотрібних процедур, а лише чітко вивчимо існуючу ситуацію.

Варто зазначити, що пацієнт може відмовитися від видалення вісімок, однак у такому разі він підписує відповідний договір з лікарем, де вказується, що всі ризики того, що вісімки завадять лікуванню, перебувають у зоні відповідальності пацієнта.

Ми чудово усвідомлюємо, що видалення зубів завжди негативна процедура, проте рекомендуємо прислухатися до нашої думки.

Видалення зубів мудрості після брекетів

За тими зубами, які були видалені перед та під час процесу носіння брекетів, лікар продовжує своє спостереження навіть після зняття конструкції. Якщо вони починають провокувати хоча б найменший рух зубів, лікар призначить їх видалення.

У короткий період видалятимуться по два зуби з кожного боку, оскільки вісімка без опори може призводити до формування хворобливих відчуттів і впливати на прикус. У гіршому випадку вони можуть призвести до усунення нижньої щелепи вперед.

Якщо вісімки зовсім не заважають, то лікарі залишають їх, оскільки вони є повноцінним органом.

Коли потрібно видаляти не лише вісімки

У деяких випадках лікар-ортодонт може призначити видалення не лише вісімок, а й премолярів. Подібне можливе в тому випадку, якщо людина має вкрай важку патологію прикусу.

Видалення іклів та передніх зубів неможливе перед встановленням брекетів.

Який наркоз використовують для видалення зубів

Найчастіше при видаленні зубів використовується місцева анестезія. Рішення про використання загальної анестезії приймається досить рідко, наприклад, для пацієнтів, які мають сильний страх лікування зубів.

Як підготуватися до видалення зубів перед встановленням брекетів

Якщо є різні зубні відкладення, то рекомендується провести гігієну порожнини рота. Зубний камінь є додатковим джерелом інфекції, які можуть згодом серйозно перешкодити лікуванню прикусу.

Якщо ж у людини відсутні камені, видалення зубів може бути зроблено відразу після того, як ортодонт відправив пацієнта до хірурга.

Що робити у день операції:

1) Проконсультуватися з лікарем-хірургом про всі особливості процедури;

2) Добре поїсти за кілька годин до операції. Якщо цього не зробити, то під час операції може сильно впасти цукор, через що погіршиться стан пацієнта аж до непритомності.

3) Випити ромашковий чай, особливо якщо людина сильно переживає.

Що робити після видалення зубів

Вже через 15 хвилин після процедури людині можна буде пити, а через півгодини – їсти.

Пам’ятайте, що при видаленні зубів на нижній щелепі лікар використовує провідничну анестезію, через яку спостерігається оніміння щоки. До повного закінчення ефекту не рекомендується вживати м’ясо або іншу тверду їжу, оскільки є можливість прикусити губу, язик чи щоку.

Також лікарі клініки «Ортовін» після операції рекомендують їсти морозиво, оскільки воно допоможе підняти настрій, а також охолодить місце видалення.

Не рекомендується:

  • Постійно виполіскувати лунку зуба або чіпати язиком;
  • Вживати гарячу їжу та напої.

У тому випадку, якщо ваш стан погіршився, то обов’язково дзвоніть своєму лікарю.

Ускладнення після видалення зубів

Після операції у людини можуть виникати ускладнення, щоб уникнути їх, слід виконувати всі рекомендації лікаря. Наприклад, може призначити антибіотики протягом години до операції.

Через скільки часу після видалення зубів буде встановлено брекетів?

Цей термін визначається індивідуально. У пацієнта має відновитись нормальне функціонування щелеп, щоб лікар міг встановити брекети.

Практично завжди лікар-хірург продовжуватиме брати участь навіть після вилучення. Наприклад, він може допомогти з розтягуванням щелепи, якщо не вистачає тяги для руху зубів. Також він спостерігатиме відновлення після видалення зубів.

Рекомендуємо вам не боятися стоматологів, а звернутися до нашої клініки «Ортовін» (Ortovin), наші висококваліфіковані лікарі допоможуть вам вирішити будь-яку проблему.