Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Коли потрібно встановлювати брекети, та як підготувати пацієнта до цієї процедури

Однією з найпоширеніших помилок при встановленні брекетів є думка, що брекети потрібно встановлювати, коли дитина вже підросте. При цьому цей аргумент досить часто зустрічається серед батьків. Однак дорослі навіть не думають про те, що подібний підхід створює одразу три проблеми замість однієї:

1) У дитини з’являються психологічні проблеми через невпевненість у своїй посмішці;

2) Не вдається ухвалити остаточного рішення про встановлення брекетів;

3) Несвоєчасне встановлення брекетів значно подовжує термін їх носіння.

В рамках цього матеріалу ми розглянемо, коли варто задуматися про встановлення брекетів. Особливу увагу ми приділимо також аргументам на користь ранньої установки брекетів.

Чому потрібно виправляти неправильний дитячий прикус?

Вирішення проблем з прикусом у ранньому віці дуже важливе з наступного ряду причин:

  1. У дитячому віці зуби значно рухливіші, а значить, їх корекція протікатиме швидше і простіше.
  2. У ранньому віці легко можна уникнути психологічних проблем у дитини, оскільки вона не замислюється про те, що думають про неї однолітки.

Ознаки неправильного прикусу

У кожної людини процес розвитку зубів протікає з певними особливостями, тому якихось однозначних рекомендацій надати неможливо. Також ми не рекомендуємо намагатися самостійно визначити стан прикусу дитини.

Найкраще звернутися до спеціалізованого лікаря, який під час огляду розповість вам про стан прикусу вашої дитини. Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) радять відвідати стоматолога після того, як проріжуться перші постійні зуби. У цей момент можна буде сформувати розуміння того, як відбувається розвиток зубів у дитини. Ви завжди можете зателефонувати до нашої клініки за контактним номером 067 431 1295 та записатися на прийом.

Коли краще ставити брекети?

У кожної дитини процес формування зубів протікає індивідуально, тому однозначно сказати, коли саме слід встановлювати брекети може тільки лікар після проведення огляду. Отже, консультація фахівця є обов’язковою. У середньому, найоптимальніший вік установки брекетів – 11-13 років.

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) рекомендують встановлювати керамічні або металеві брекети, оскільки вони дозволять досягти найбільш оптимального ефекту за найкоротші терміни.

У деяких випадках лікарі можуть пропонувати встановлення лінгвальних брекетів, оскільки вони вважаються невидимими, проте ми не рекомендуємо їх використання з цілого ряду причин:

1) Вони завдають більше дискомфорту;

2) Ускладнюється процес вживання їжі;

3) Підвищений термін відновлення прикусу;

4) Далеко не завжди дозволяють досягти поставленої мети.

Чи можна встановлювати брекети на тимчасові зуби?

Часто батьки запитують, чи можна встановлювати брекети на тимчасові зуби. Відразу відповімо – ні. Для того щоб виправити неправильну форму тимчасових зубів, потрібно скористатися спеціальними ортодонтичними апаратами та ретейнерами. У деяких випадках допускається встановлення часткової брекет-системи, за допомогою яких може звільнятися місце для прорізування іклів, якщо передні зуби або моляри ростуть неправильно.

Як переконати дитину у необхідності носити брекети?

Діти не хочуть носити брекети лише з однієї причини – вони бояться глузувань з боку навколишніх людей і, зокрема, їхніх друзів. Для того, щоб розвіяти їх страхи, ви можете скористатися такими порадами:

1) Придумайте ефективний стимул для носіння брекетів. Наприклад, ви можете переконати дитину в тому, що у неї будуть дуже рівні зуби, через що вона привертатиме увагу протилежної статі;

2) Доведіть, що брекети – це стильно та модно. Зараз дуже легко знайти фотографії молодих зірок, які носять брекети та не соромляться цього. Наведіть їх у приклад.

Найкраще не намагатися надто тиснути на дитину чи обманювати її. Поясніть, що брекети принесуть неймовірну користь не лише його зовнішньому вигляду, а й здоров’ю.

Способи встановлення  брекетів

У дітей брекети встановлюються двома поширеними способами:

  • Прямий. Після огляду лікар визначає найоптимальніші місця для встановлення брекетів та фіксує їх.
  • Непрямий. Лікар проводить попередні розрахунки, після чого всі брекети кріпляться на гіпсовій моделі. Надалі створюється спеціальна капа, яка буде використана для перенесення брекетів на зуби дитини.

Відразу варто зазначити, що рішення щодо використання тієї чи іншої методики для встановлення брекетів приймається лікарем. При цьому лікар дослухається до побажань батьків дитини.

Чи відрізняється установка брекетів у дітей та дорослих

Відразу скажемо – ні. З погляду конструкції брекети для дітей та дорослих не відрізняється. Головна особливість процесу встановлення брекетів у дітей полягає в тому, що батьки повинні уважно стежити за своїми дітьми.

Також дитині проблематичніше звикнути до брекетів, але якщо встановлювати їх у віці 11-13 років, то на виправлення прикусу знадобиться приблизно півроку, що вдвічі менше, ніж виправлення у дорослих.

Як дитина адаптується до брекетів?

Для того, щоб звикнути до носіння брекетів, дитині потрібно всього 2-3 тижні. За цей час у пацієнта може бути певний дискомфорт через їхнє носіння. Найчастіше хворобливих відчуттів уникнути неможливо. Біль супроводжується відчуттям рухливості зубів, але це означає, що процес успішно розпочався. Болісні відчуття зникають приблизно на 3-4 день. Якщо ж дитина відчуває сильний біль, йому можна дати знеболююче, проте тільки після погодження з лікарем.

Ще однією поширеною проблемою при встановленні брекетів є порушення дикції. Нормальна вимова повертається приблизно за 3-7 днів. Винятком є ​​лінгвальні брекети, оскільки з ними цей період збільшується до 3-4 тижнів.

Щоб максимально знизити будь-які дискомфортні відчуття у дитини, складіть їй спеціальний раціон на перший час, в якому будуть виключені різні види твердої їжі.

Карієс під час носіння брекетів

Якщо пацієнт під час носіння брекетів не приділяє значної уваги гігієні ротової порожнини, то істотно збільшується ймовірність виникнення карієсу. Це тим, що на зубах залишається багато залишків їжі, які роблять емаль вразливою. Щоб уникнути цієї проблеми, слід дотримуватися наступних порад:

1) Чистити зуби після кожного прийому їжі;

2) Використовувати додаткові засоби для чищення ротової порожнини, наприклад ополіскувачі або йоржики для чищення зубів з брекетами.

Більше того, рекомендується проводити професійне чищення зубів кожні три місяці.

Висновок

Якщо не затягувати з моментом установки брекетів, то є можливість значно скоротити тривалість їх носіння. Батьки мають можливість швидко виправити деформацію зубів дитини.

Більше того, встановлення брекетів у ранньому віці дозволяє уникнути психічних та емоційних проблем через носіння брекетів.