Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Коли дітям потрібно встановлювати брекети та як підготувати дитину до процедури

Найчастіше серед батьків існує думка про те, що брекети слід встановлювати, коли дитина вже подорослішає. Насправді це серйозна помилка, оскільки, коли людина подорослішає, вона буде змушена зіткнутися відразу з трьома проблемами:

1) У старшому віці дитина відчуватиме дискомфорт через свою посмішку;

2) Через страх про майбутнє людина не може зважитися на встановлення брекетів.

3) Лікування з брекетами у старшому віці займе вдвічі більше часу, ніж при своєчасній установці.

У цьому матеріалі ми розглянемо, коли дійсно потрібно встановлювати брекети, а також чому не варто затягувати з цим рішенням.

Навіщо виправляти прикус у дітей?

Виправлення неправильного прикусу у дитини має здійснюватися з наступних причин:

1) У дитячому віці зуби є рухливішими, що означає, що весь процес відновлення займе значно меншу кількість часу;

2) Зняття психологічної напруги. У ранньому віці людина набагато спокійніше ставиться до носіння брекетів та не боїться засудження однолітків.

 

 

 

Як розпізнати неправильний прикус?

Розвиток прикусу та зубів є індивідуальним процесом, тому ми не рекомендуємо батькам займатися діагностуванням проблеми самостійно. Найкраще вирушити разом із дитиною до лікарні, де кваліфікований лікар зможе визначити це.

У нашій клініці «Ортовін» (Ortovin) висококваліфіковані фахівці зможуть легко визначити будь-які проблеми із прикусом після появи перших постійних зубів. Якщо ви збираєтеся вирушити до стоматологічної клініки, то ви можете звернутися до нас!

Коли найкраще ставити брекети дітям?

На це питання не можна дати однозначної відповіді, оскільки у кожної людини зуби прорізаються і формуються індивідуально. Таким чином, рішення про встановлення брекет-системи може ухвалити лише лікар під час консультації. У середньому брекети встановлюються у віці 11-13 років.

Лікарі клініки «Ортовін» (Ortovin) рекомендують встановлювати металеві або керамічні брекети, що характеризуються найбільшою надійністю. У деяких клініках можуть пропонувати лінгвальні брекети, які вважаються невидимими, проте їх краще уникати з таких причин:

1) Вони менш зручні;

2) З ними ускладнюється прийом їжі;

3) Час виправлення прикусу збільшується;

4) Домогтися поставленого результату складніше;

Чи встановлюють брекети на молочні зуби?

Батьки ставлять це питання досить часто, та на нього є цілком однозначна відповідь – ні. Для виправлення неправильної форми молочних зубів використовуються спеціальні ортодонтичні апарати та ретейнери. Іноді лікар може порадити встановити часткові брекет-системи.

Як вмовити дитину носити брекети?

Найчастіше діти відмовляються від установки брекетів через думку однолітків. Вони остерігаються, що оточуючі люди знущатимуться з них. У такій ситуації можна скористатися такими порадами:

1) Продумайте стимул. Ви можете звернути увагу дитини на гарні посмішки однолітків або її кумирів. Поясніть, що брекети зроблять його посмішку такою ж красивою.

2) Доведіть, що носити брекети не боляче та не страшно. Це легко зробити за допомогою фотографій молодих зірок, які часто мають брекети.

Найкраще не намагатися тиснути на дитину, а спокійно донести їй думку того, що завдяки брекетам її життя серйозно покращає. У такому разі він з більшою ймовірністю погодиться на їхнє носіння.

При встановленні брекетів може використовуватися два способи:

1) Прямий. Після огляду лікарем він вибирає підходящі місця, після чого встановлює брекети.

2) Непрямий. Після огляду лікар створює гіпсову модель, на яку він приклеюватиме брекети. Далі за допомогою спеціальної капи він перенесе конструкцію на зуби дитини.

Відмінності встановлення брекетів дітям та дорослим

Основні аспекти процедури встановлення брекетів у дітей та дорослих є однаковими. Ключова різниця полягає в тому, що батьки контролюватимуть процес носіння брекетів дітьми.

Діти також насилу звикають до носіння брекетів, але процес лікування у них займатиме лише 6-8 місяців, а не рік і більше, як у дорослих.

Особливості адаптації дитини до брекетів

Для того, щоб звикнути до носіння брекетам, дитині знадобиться приблизно 2-3 тижні. У цей час пацієнт відчуватиме біль, але його не можна уникнути. Цей біль супроводжується рухливістю, що підтверджує дієвість системи, оскільки так починається процес вирівнювання зубів. Дискомфорт у дитини зберігатиметься протягом 2-4 днів. У цей час, якщо біль стане занадто сильним, то можна дати дитині знеболювальне.

У дитини також може спостерігатись порушення дикції. Мова зазвичай відновлюється протягом тижня. Однак тут є одна особливість: якщо ви встановите лінгвальні брекети, процес відновлення значно збільшиться: приблизно до 3-4 тижнів.

Для зняття всіх негативних ефектів лікарі рекомендують вживати м’яку їжу.

Карієс при носінні брекетів

Досить часто люди поширюють слух, що через брекети з’являється карієс. Насправді, це не так. Причиною карієсу стає неправильний або неякісний догляд за порожниною рота під час носіння брекетів.

Щоб уникнути карієсу, слід дотримуватися наступних порад:

1) Чистити зуби після кожного прийому їжі дитиною;

2) Використовувати додаткові засоби для догляду за зубами, наприклад, ополіскувачі або флоси;

3) Проводити професійне чищення зубів у лікаря кожні 3 місяці.

Висновок

Процес вирівнювання зубів у дітей у 2 рази коротший, ніж у дорослих. Тому за своєчасного втручання батьки можуть оперативно виправити проблеми з прикусом у дитини.

Також встановлювати брекети у ранньому віці краще, оскільки у старшому віці дитина може відчувати певний психологічний дискомфорт через носіння брекетів.

Якщо у вас залишилися питання, то прийдіть до нашої клініки «Ортовін» за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою телефону: 067 431 1295.