Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Дитячий стоматит: особливості захворювання та його лікування

Стоматит – захворювання, у якому відбувається запалення ротової порожнини. Головними симптомами цієї хвороби є почервоніння та невеликі виразки у роті на щоках та під нижньою губою.

Чому діти частіше хворіють на стоматит?

1) Дослідження світу дітьми має на увазі, що багато предметів вони беруть до рота. Дуже часто вони діляться своєю їжею або їдальнями з іншими дітьми.

2) Недотримання гігієни ротової порожнини. Досить часто діти не хочуть чистити зуби двічі на день.

3) Слабкий імунітет проти дорослими.

4) Діти часто падають та отримують мікропошкодження в ротовій порожнині.

Найбільш поширені причини утворення стоматиту у дітей

Крім причин, озвучених вище, стоматит може з’являтися і внаслідок дії хвороботворних бактерій та вірусів. Як результат, його можуть викликати:

  • Простуди;
  • Неправильне харчування;
  • Пошкодження в ротовій порожнині;
  • Порушення правил особистої гігієни;
  • Використання неякісних стоматологічних конструкцій;
  • Надмірне вживання лікарських засобів.

Як виявити у дитини стоматит?

Виявити стоматит у дитини досить просто: підвищується температура тіла дитини, при цьому в ротовій порожнині з’являється почервоніння, невеликі виразки, підвищується слиновиділення та з’являється неприємний запах з рота. У деяких випадках дитина може скаржитися на слабкість та відсутність апетиту.

Якщо ви виявили стоматит самостійно, рекомендуємо вам звернутися до фахівця, який допоможе вам у лікуванні даного захворювання. З’явилися підозри? Зателефонуйте до клініки «Ортовін» (Ortovin) за контактним телефоном: 067 431 1295.

Різновиди стоматиту

Найбільш поширеними формами стоматиту є:

  • Афтозний;
  • Катаральний;
  • Герпетичний;
  • Кандидозний.

Афтозный стоматит

Ця форма отримала свою назву через основний симптом – афт на губах, щоках та мові. Зазвичай ці утворення мають круглу або овальну форму та червоні краї.

Способи лікування афтозного стоматиту

При лікуванні цього захворювання потрібна координована діяльність одразу трьох фахівців: дитячого стоматолога, алерголога та гастроентеролога. Лікарі призначають спеціальні антисептичні препарати, а також обробляють афти за допомогою соди та борної кислоти.

Паралельно з цим дитині призначається курс вітамінів, які необхідні зміцнення імунітету організму. Якщо стоматит став хронічним, призначаються імунологічні препарати.

Катаральний стоматит

Катаральний стоматит у більшості випадків формується у дитини через наявність певних стоматологічних проблем, наприклад, карієсу.

Способи лікування катарального стоматиту

Насамперед потрібно вилікувати стоматологічне захворювання, наприклад карієс. Після цього проводиться обробка ротової порожнини антисептиками.

Герпетичний стоматит

Подібний вид стоматиту проявляється у дітей із слабким імунітетом. Хвороба може виявлятися навіть у дітей, яких тільки перестали годувати грудьми, оскільки саме в цей момент організм починає самостійно боротися із вірусами. Найбільш очевидною ознакою герпетичного стоматиту є утворення бульбашок на слизовій оболонці, які утворюють афти.

Лікування подібного стоматиту здійснюється за рахунок використання протигерпетичних мазей, настоянок шавлії та ромашок.

Кандидозний стоматит

Цей різновид стоматиту формується через вплив дріжджоподібних грибів роду Кандіда на організм дитини. Причиною появи стає слабкий імунітет чи вплив антибіотиків. Його проявом є роздратування у куточках рота. Для лікування цього захворювання лікар обробляє слизову оболонку за допомогою розчину соди, спеціальних мазей та гелів. У занедбаних формах хвороби можуть призначати протигрибкові препарати.

Кандидозний стоматит може виникати і у немовляти. Тут важливо не тільки розпочати лікування дитини, а й прокип’ятити всі іграшки та соски, з якими стикається дитина.

Форма стоматиту

Форма стоматиту визначається його локалізацією. У такому разі виділяються такі види:

1) Гінгівіт: запалення ясен;

2) Глосит: запалення мови;

3) Хейліт: запалення губ.

Чи можна лікувати стоматит удома?

Займатись лікуванням у домашніх умовах можна, якщо ви виявили хворобу на ранніх етапах, а також проконсультувалися з лікарями. У більшості випадків призначається низка препаратів, які допоможуть перемогти хворобу. Але це не означає, що ви можете самостійно обирати ліки. Справа в тому, що кожна форма стоматиту характеризується специфічним лікуванням, тому й ефективність препаратів буде відрізнятися.

При виявленні у дитини стоматиту постарайтеся обмежити його контакти з іншими дітьми, ніж запобігти ще більшого поширення захворювання.

Профілактика проти стоматиту – найкращий спосіб боротьби. Для цього слід дотримуватися простих порад: мити руки, не облизувати предмети побуту і зміцнювати імунітет.

Якщо у вас залишилися питання, то прийдіть до нашої клініки «Ортовін» за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою телефону: 067 431 12 95.