Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Чому так важливо виправляти прикус із дитинства?

Тіло людини має працювати злагоджено та цілісно, ​​бо проблеми в роботі однієї системи одразу ж призведуть до погіршення роботи інших систем. Внаслідок цього можуть початися серйозні проблеми зі здоров’ям.

В першу чергу неправильний прикус негативно впливає на роботу травної системи, оскільки їжа пережовується не настільки якісно. Також багато хто забуває про те, що через негарну посмішку людина стає більш невпевненою, і починає відчувати психологічні та емоційні проблеми.

При цьому не можна не відзначити, що неправильний прикус призведе до значно частіших відвідувань стоматолога. Справа в тому, що через неправильний прикус емаль зубів стиратиметься значно швидше, а значить, карієс та інші проблеми із зубами виникатимуть набагато частіше.

У деяких випадках проблеми з прикусом можуть призвести до погіршення якості дихання, через що людина відчуватиме брак кисню та хропітиме вночі.

Таким чином, проблеми з прикусом можуть стати причиною формування багатьох інших захворювань, які значною мірою погіршать якість життя людини.

Бажаєте перевірити стан свого прикусу? Зверніться до клініки «Ортовін» (Ortovin). Наші висококваліфіковані фахівці перевірять стан ваших зубів та, у разі потреби, проведуть відповідне лікування.

Як розпізнати неправильний прикус?

Ми вже розглянули, які проблеми може спричинити неправильний прикус, тому дуже важливо досить швидко розпізнати його, щоб здійснити відповідне лікування. У цьому пункті ми розглянемо, як визначити неправильний прикус, а також його основні різновиди.

Ознаки та симптоми неправильного прикусу

Відразу хочеться наголосити на тому факті, що виявити ознаки неправильного прикусу може лише кваліфікований фахівець. Не рекомендується намагатись самостійно визначити проблему. Необхідно привчити себе та свою дитину до регулярних профілактичних відвідувань стоматолога, в ході яких вона проводитиме огляд з метою визначення захворювання. Лікар зможе з легкістю знайти перші ознаки захворювання, більше того, він зможе зупинити розвиток захворювань зубів на їх ранній стадії. Варто пам’ятати про те, що на пізніх стадіях захворювання потрібно значно більше часу для його лікування. До того ж, особливо запущені форми хвороб чи їх ускладнень вилікувати  не вийде.

Самостійно батьки можуть орієнтуватися на такі ознаки, як: погіршення дикції дитини, явні викривлення зубного ряду, поява великих проміжків між зубами, положення щелеп відносно один одного.

Класифікація правильного та неправильного прикусу

Насамперед розглянемо основні види правильного прикусу:

1) Ідеальний прикус. У такому разі передні зуби верхньої щелепи перекриватимуть передні зуби нижньої щелепи на одну третину.

2) Звичайний прикус. За загальними ознаками схожий з ідеальним прикусом, проте допускаються певні відхилення.

Класифікувати неправильний прикус значно складніше, оскільки існує значно більша кількість їх видів через широкий перелік потенційних проблем. Розглянемо основні категорії:

1) Верхня щелепа надмірно нависає над нижньою. Причиною цієї проблеми здебільшого є неправильний розвиток нижньої щелепи.

2) Надмірне висування нижньої щелепи вперед.

3) Прямий прикус. Усі зуби стикаються між собою рыжучими краями. Це призводить до прискореного стирання зубів.

4) Верхні зуби перекривають нижні більш ніж 50%. Через таку проблему нижні щелепи можуть травмувати піднебіння.

5) Наявність великого проміжку між зубами. У такому разі замикаються лише бічні зуби, а межу передніми формується щілина.

Нижче наведено ілюстрацію того, як виглядає правильний та неправильний прикус.

План дій для батьків

Основне, що мають зробити батьки (про що ми регулярно повідомляємо та продовжуватимемо повідомляти) – це своєчасно відвідувати лікаря разом із дитиною для отримання консультації та медичної допомоги. Завдяки регулярним відвідуванням лікаря стає можливим швидке виявлення будь-яких порушень прикусу, що суттєво прискорить термін лікування. У нашій клініці «Ортовін» на всі ваші запитання зможе відповісти стоматолог-ортодонт, який після огляду надасть всі необхідні рекомендації, а також призначить лікування.

Як знайти гарного ортодонта?

Перелічимо основні особливості вибору гарного ортодонту:

1) Фахівець повинен мати достатній досвід та достатньо позитивних відгуків про його медичну практику;

2) У ході першої консультації з дитиною дуже важливо подивитися на особливості її взаємодії з маленьким пацієнтом. У більшості випадків лікування у стоматолога – тривалий процес, тому дитині має бути комфортно з лікарем.

Якщо ви зараз знаходитесь у пошуках стоматолога, то ви можете звернутися до клініки «Ортовін» (Ortovin). У нас працюють висококваліфіковані фахівці, які мають необхідний досвід для проведення всіх потрібних медичних процедур. Записатися на прийом можна за контактним телефоном: 067 431 12 95, а також при особисто відвідуванні клініки за адресою:

Коли краще почати виправляти прикус

Подібне рішення може ухвалити тільки лікар після проведення огляду. Лікар проаналізує наявний тип деформації, а також ступінь його важкості. Також враховуватиметься  стан дитини.

Ортодонтичне лікування  може починатися у віці від 2-х до 4-х років. У цьому періоді у дитини зазвичай повністю формується тимчасовий прикус, а кісткова тканина ще вкрай рухлива. У такому віці лікування полягає у проведенні спеціальної гімнастики для зміцнення щелепних м’язів.

Коли дитина досягне віку 5-6 років, то звичайної гімнастики вже недостатньо. У цей момент лікар може призначити знімні апарати, часткові брекети, капи або трейнери для виправлення прикусу.

Наступний найважливіший момент настає 12-14 років, коли у дитини з’являються всі корінні зуби. У цей момент вже знімні апарати та капи не матимуть достатньої ефективності. При цьому кісткова тканина ще зберігає свою гнучкість, тому лікування займе значно менше часу, ніж у дорослих.

 

Як підготувати дитину до виправлення прикусу

Найчастіше лікарі рекомендують проводити аналогії з популярними людьми. Багато з них використовують брекети або інші способи для виправлення прикусу, через що діти можуть погодитися з цим. При цьому намічається позитивна тенденція, за якою діти із значно більшим бажанням погоджуються на використання брекетів.

Загальні поради щодо переконання дитини у використанні брекетів:

1) Покажіть дитині популярних блогерів чи зірок, які носять брекети;

2) Знайдіть улюблених персонажів дитини, які мають брекети.

3) Наводьте як приклад друзів чи однокласників дитини.

Особливості консультації у стоматолога

Насамперед хочеться відзначити, що найчастіше консультації у лікаря насамперед боїться саме доросла, а не дитина. Діти часто з великим інтересом ставляться до відвідування лікаря.

Поясніть дитині та пам’ятайте самі, що консультація – абсолютно безболісний процес, спрямований на знайомство дитини з лікарем, а також визначення поточного стану ротової порожнини. За підсумками консультації лікар зможе визначити хвороби та, у разі потреби, скласти покроковий план лікування.

Протипоказання до виправлення прикусу

Відразу варто відзначити той факт, що абсолютні протипоказання до лікування проблем із прикусом з’являються лише у дорослих людей. Якщо діагностувати цю проблему в досить ранньому віці, то лікування буде вкрай ефективним.

У дітей можуть виявлятися лише відносні протипоказання:

  • Наявність захворювань кісткової та сполучної тканин;
  • Пародонтит. Потрібне повне лікування для початку виправлення прикусу.
  • Відносна рухливість зубів 2-3 ступені;
  • Хвороби ендокринної системи;
  • Психічні розлади;
  • Онкологічні захворювання;
  • Цукровий діабет у тяжких формах.

Методики лікування прикусу

При розгляді основних способів лікування прикусу перераховуватимемо їх у порядку зростання, від найпростіших до найскладніших.

  1. Вправи для виправлення прикусу. Така гімнастика ефективна лише у дітей віком до 4-х років, коли кісткові тканини найбільш рухливі.
  2. Знімні ортодонтичні конструкції. Призначаються віком від 4-х до 12-ти років. У цю категорію входять капи, платівки та ретейнери. Ці конструкції не такі помітні в роті. Всі вони відрізняються між собою розташуванням в ротовій порожнині, матеріалом виготовлення і способом кріплення.

Тривалість лікування прикусу

Конкретний термін лікування визначається обраною конструкцією та типом лікування. Наприклад, платівку носять близько півроку, а брекети щонайменше рік. Однак також варто враховувати, що кожен випадок є індивідуальним, та конкретні терміни призначаються тільки після консультації з лікарем.

 

Профілактика формування неправильного прикусу у дітей

Ми вже перераховували основні причини формування неправильного прикусу. Профілактика може полягати лише щодо поведінкових факторів батьків та дитини, оскільки, очевидно, вроджені фактори не можуть бути виправлені профілактичними засобами. Розглянемо це докладніше.

Контроль за здоров’ям дитини з моменту зачаття. Більшість книг про розвиток та народження дітей вказує, що дуже важливо контролювати перебіг вагітності, та на всіх її етапах забезпечувати дитину всіма необхідними мікроелементами та речовинами. В іншому випадку є ризик формування порушень в обміні речовин та проблем з опорно-руховим апаратом. Після народження дуже важливо контролювати перебіг усіх захворювань, не допускати розвитку їх важких форм та ускладнень.

Поведінка батьків. Задовго до того, як у дитини сформуються навички поведінки, проблеми зі здоров’ям можуть сформуватися через неправильні поведінкові фактори батьків. Контролюйте харчування дитини, у її раціоні має бути достатньо корисних речовин. Своєчасно лікуйте усі захворювання, щоб у дитини сформувався правильний прикус.

Звички дитини. Останній фактор, який може бути усунений профілактичними методами. Контролюйте поведінку дитини, щоб у неї не формувалися неправильні звички. До таких можна віднести смоктання пальця, кусання олівців і висування нижньої щелепи вперед. Попередьте ці навички до того, як вони стануть захворюванням.

Відповіді на найпоширеніші запитання батьків

Чи потрібно робити рентген знімки під час лікування прикусу?

Так. Неможливо поставити точний діагноз та призначити подальше лікування, якщо не бачити особливості взаємодії щелепи та коріння зубів. Можете не переживати, рентген не завдасть шкоди здоров’ю дитини, оскільки випромінювання мінімальне.

Як позбутися звички гризти олівці, якщо дитина не реагує на вмовляння?

Скористайтеся вестибулярними платівками.

Висновки

Незалежно від того, коли ви помітили у дитини проблеми з прикусом, вам необхідно терміново вирушити на прийом до лікаря, який зможе оцінити ситуацію і призначити правильне лікування.

При виявленні у ранньому віці ви зможете скоротити час лікування, а також значно підвищити його ефективність. У пізнішому віці знадобиться більш серйозне та тривале лікування з використанням ортодонтичних конструкцій.

Якщо у вас залишилися питання, то прийдіть до нашої клініки «Ортовін» за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18-В. Або ви можете зв’язатися за допомогою телефону: 067 431 12 95.