Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Запис на прийом

+38 067 431 1295

Режим роботи

пн-пт 9:00-18:00, сб-нд вих

Чи варто встановлювати брекети на одну щелепу?

Досить часто можна почути: «У мене криві зуби з одного боку, чому б не встановити брекети тільки на одну щелепу?» Причому ця думка зустрічається набагато частіше, ніж може здаватися. Тут важливо відзначити, що в більшості випадків ортодонт наполягає на встановленні брекетів на обидві щелепи не з жадібності, а з цілком об’єктивних причин.

Чому брекети на одну щелепу можуть стати проблемою

Ключове завдання, яке вирішують брекети на обидві щелепи – повноцінне виправлення прикусу та положення зубів. Якщо ж встановлюються брекети тільки на верхню чи нижню щелепу, вони будуть спрямовані на вирішення локальних проблем. В результаті є досить велика ймовірність того, що брекети на одну щелепу лише погіршать загальне становище, оскільки вони не торкатимуться загальної ситуації.

Лікар-ортодонт приймає рішення про встановлення брекетів на одну щелепу лише в одному випадку: коли він повністю впевнений, що таке рішення не викличе додаткових проблем та буде ефективним.

Розглянемо основні показання до встановлення брекетів на одну щелепу:

1) Відсутність достатньої кількості місця для прорізування постійних зубів у дітей;

2) Діастема;

3) Необхідність розширення щелепи;

4) Фіксація певного місця прорізування постійного зуба. Це є актуальним у дітей, у яких рано видаляють молочні зуби. За його відсутності інші зуби можуть зрушити, через що ускладнитися зростання постійних зубів.

5) Скученість;

6) Неправильне положення кількох зубів;

7) Корекція перед протезуванням;

Якщо ви плануєте встановлення брекетів, але не знаєте, які підійдуть саме вам, то ви можете звернутися до клініки «Ортовін» (Ortovin). Її фахівці завжди з радістю проконсультують вас з усіх питань.

Протипоказання до встановлення брекетів на одну щелепу

Всі протипоказання до встановлення брекетів можна умовно класифікувати на відносні, тобто ті, що пов’язані з поточним станом здоров’я, та ​​абсолютні, тобто ті, що пов’язані з прикусом. Розглянемо кожну категорію дещо докладніше.

Відносні протипоказання:

1) Карієс;

2) Хвороба ясен;

3) Зубні відкладення.

Абсолютні протипоказання:

1) Викривлення більше трьох зубів на одній щелепі;

2) Неправильний прикус;

3) Криві зуби на двох щелепах;

4) Підвищена скупченість зубів.

Як зрозуміти, що вам можна встановлювати брекети на щелепу

Відразу варто сказати, що це неможливо зробити самостійно. У будь-якому випадку від вас знадобиться звернення до лікаря, який вивчить такі найважливіші фактори:

1) Особливості вашого прикусу;

2) Загальний стан зубів;

3) Рентген.

Якщо на підставі цих факторів у ортодонта з’являться сумніви в тому, що вам можна встановити брекети на одну щелепу, він порекомендує встановлення повноцінної системи.

Як вибрати брекети для однієї щелепи

Принцип вибору брекетів для однієї щелепи аналогічний до вибору повноцінної системи. Слід враховувати такі три фактори:

1) Естетика. Пам’ятайте, що брекети на верхній щелепі помітніші, у зв’язку з чим тут досить часто ставлять керамічні або сапфірові, а знизу встановлюють металеві.

2) Рекомендації ортодонту. Він визначить основні особливості ваших щелеп і зробить висновок.

3) Вартість.

Ціна брекетів на одну щелепу

Зрозуміло, вартість подібних брекетів менша, ніж для повноцінної системи, проте тут варто відштовхуватися не від фінансової сторони питання, а від загальної ефективності лікування.

Недоліки брекетів на щелепу

  • можуть призводити до деформації прикусу;
  • Ефективність менша, ніж у повноцінної системи;
  • Важко прогнозувати результат.

Висновки

Основне призначення брекетів для однієї щелепи – вирішення локальних проблем, тобто вони призначені для корекції положення окремих зубів. При цьому не варто очікувати, що подібна система вплине на ваш прикус. Тому брекети на одну щелепу встановлюють вкрай рідко.

Встановлення подібної системи можливе лише в тому випадку, якщо лікар на всі 100% впевнений у ефективності такого лікування. Якщо є хоча б найменші сумніви, то лікар порекомендує встановити брекети на обидві щелепи.

Якщо у вас залишилися питання, то приходьте до нашої клініки «Ортовін» (Ortovin) за адресою: м. Вінниця, вул. Замостянська 18в. Або ви можете зв’язатися за допомогою номера телефону: 067 431 1295.